Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-150U80DL
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-150U80DL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO8, DO205AA |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 235A |
| Max. forward impulse current | 3kA |
| Load current | 150A |
| Max. forward voltage | 1.47V |
| Type of diode | rectifying |