Tootekood: VS-150UR60D
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-150UR60D
  • Mounting
  • Case
  • Case
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. load current
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Fastening thread
  • Type of diode
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 600V; 1.47V; 150A; anode stud; DO205AA
Mounting screw type
Case DO205AA, DO8
Kind of package bulk
Semiconductor structure anode stud
Max. off-state voltage 600V
Max. load current 235A
Max. forward impulse current 3kA
Load current 150A
Max. forward voltage 1.47V