Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-15ETH03STRL-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-15ETH03STRL-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, TO263AB |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Load current | 15A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 32ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 800 |