Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-15ETX06-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-15ETX06-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 170A |
| Load current | 15A |
| Max. forward voltage | 1.8V |
| Reverse recovery time | 52ns |
| Type of diode | rectifying |
| Heatsink thickness | 1.14...1.4mm |
| Capacitance | 20pF |