Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 16 A, Single, 1 V, 26 ns, 250 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-16EDH02HM3/I
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-16EDH02HM3/I
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 16 A, Single, 1 V, 26 ns, 250 A
| Mounting | SMD |
| Case | SMPD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Load current | 16A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 32ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 2000 |