Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-16FR120
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-16FR120
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO4, DO203AA |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. load current | 25A |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Load current | 16A |
| Max. forward voltage | 1.23V |
| Type of diode | rectifying |