Stud thyristor; 800V; 16A; 35A; 60mA; Package: bulk; TO208AA,TO48
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-16RIA80
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-16RIA80
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Stud thyristor; 800V; 16A; 35A; 60mA; Package: bulk; TO208AA,TO48
| Mounting | screw |
| Case | TO208AA, TO48 |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 35A |
| Gate current | 60mA |
| Max. forward impulse current | 340A |
| Load current | 16A |
| Turn-on time | 4µs |
| Fastening thread | 1/4-28 UNF-2A |