Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-20BQ030-M3/5BT
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-20BQ030-M3/5BT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 75A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 470mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 15mA |