Diode: rectifying; THT; 300V; 2x10A; TO220FP; Ifsm: 120A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-20CTH03FP-N3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-20CTH03FP-N3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 300V; 2x10A; TO220FP; Ifsm: 120A
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Reverse recovery time | 31ns |
| Type of diode | rectifying |