Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-20CTH03SHM3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-20CTH03SHM3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, TO263AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 42ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 200µA |
| Quantity in package | 50 |
| Capacitance | 30pF |