Standard Recovery Diode, 600 V, 20 A, Single, 1.3 V, 160 ns, 250 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-20ETF06THM3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-20ETF06THM3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Standard Recovery Diode, 600 V, 20 A, Single, 1.3 V, 160 ns, 250 A
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, TO263AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 50 |
| Max operating temperature | 150°C |