Diode: rectifying; THT; 800V; 20A; tube; Ifsm: 320A; TO220AC; 95ns
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
VS-20ETF08-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-20ETF08-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 800V; 20A; tube; Ifsm: 320A; TO220AC; 95ns
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 1.31V |
| Reverse recovery time | 95ns |
| Type of diode | rectifying |
| Heatsink thickness | 1.14...1.4mm |