Thyristor: stud; 100V; Ifmax: 35A; 22A; Igt: 60mA; TO208AA,TO48; bulk
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-22RIA10
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-22RIA10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor: stud; 100V; Ifmax: 35A; 22A; Igt: 60mA; TO208AA,TO48; bulk
| Mounting | screw |
| Case | TO48, TO208AA |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 35A |
| Gate current | 60mA |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 22A |
| Turn-on time | 4µs |
| Fastening thread | 1/4-28 UNF-2A |