Diode: stud rectifying; 800V; 1.33V; 320A; cathode stud; DO205AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-240U80D
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-240U80D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 800V; 1.33V; 320A; cathode stud; DO205AB
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AB, DO9 |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 500A |
| Max. forward impulse current | 4.5kA |
| Load current | 320A |
| Max. forward voltage | 1.33V |
| Fastening thread | 3/4''-16 UNF-2A |
| Type of diode | rectifying |