Module: diode
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-245NQ015PBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-245NQ015PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: diode
| Case | HALF-PAK |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 15V |
| Max. load current | 240A |
| Features of semiconductor devices | Schottky |
| Max. forward impulse current | 3kA |
| Load current | 240A |
| Max. forward voltage | 370mV |