Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-25FR20
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-25FR20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO4, DO203AA |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 40A |
| Max. forward impulse current | 356A |
| Load current | 25A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |