Thyristor; 1.2kV; 16A; 25A; 45mA; Package: tube; THT; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-25TTS12FP-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-25TTS12FP-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor; 1.2kV; 16A; 25A; 45mA; Package: tube; THT; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. load current | 25A |
| Gate current | 45mA |
| Max. forward impulse current | 270A |
| Load current | 16A |
| Turn-on time | 4µs |