Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 1.2kV; If: 25A; Ifsm: 400A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-26MB120A
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-26MB120A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 1.2kV; If: 25A; Ifsm: 400A
| Case | D-34 |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.11V |