Bridge Rectifier Diode, Single Phase, 800 V, 25 A, Module, 1.11 V, 4 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-26MB80A
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-26MB80A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge Rectifier Diode, Single Phase, 800 V, 25 A, Module, 1.11 V, 4 Pins
| Case | D-34 |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Number of pins | 4 |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.11V |
| Max operating temperature | 150°C |