Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1600V; If: 25A; Ifsm: 360A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-26MT160
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-26MT160
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1600V; If: 25A; Ifsm: 360A
| Case | D-63 |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. forward impulse current | 360A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.26V |