Single-phase bridge rectifier; Urmax: 1kV; If: 1.9A; Ifsm: 50A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-2KBB100
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-2KBB100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Single-phase bridge rectifier; Urmax: 1kV; If: 1.9A; Ifsm: 50A
| Case | 2KBB |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 0.9mm |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1.9A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.1V |