Thyristor: stud; 800V; Ifmax: 35A; 22A; Igt: 40mA; TO208AA,TO48; bulk
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-2N5205
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-2N5205
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor: stud; 800V; Ifmax: 35A; 22A; Igt: 40mA; TO208AA,TO48; bulk
| Mounting | screw |
| Case | TO48, TO208AA |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 35A |
| Gate current | 40mA |
| Max. forward impulse current | 285A |
| Load current | 22A |