Diode: rectifying
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
VS-30EPH06HN3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-30EPH06HN3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 2.6V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 31ns |
| Type of diode | rectifying |