Bridge Rectifier Diode, Single Phase, 1.2 kV, 35 A, Module, 1.14 V, 4 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-36MB120A
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-36MB120A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge Rectifier Diode, Single Phase, 1.2 kV, 35 A, Module, 1.14 V, 4 Pins
| Case | D-34 |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Number of pins | 4 |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 475A |
| Load current | 35A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.14V |
| Max operating temperature | 150°C |