Three-phase bridge rectifier; Urmax: 600V; If: 35A; Ifsm: 475A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-36MT60
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-36MT60
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 600V; If: 35A; Ifsm: 475A
| Case | D-63 |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 475A |
| Load current | 35A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.19V |