Diode: Schottky rectifying; SiC; THT; 650V; 6A; TO220-2; tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-3C06ET07T-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-3C06ET07T-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SiC; THT; 650V; 6A; TO220-2; tube
| Mounting | THT |
| Case | TO220-2 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Technology | SiC |
| Max. forward impulse current | 42A |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Type of diode | Schottky rectifying |