Diode: Schottky rectifying; SiC; SMD; 650V; 12A; D2PAK; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-3C12ET07S2L-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-3C12ET07S2L-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SiC; SMD; 650V; 12A; D2PAK; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Technology | SiC |
| Max. forward impulse current | 83A |
| Load current | 12A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Type of diode | Schottky rectifying |