Diode: Schottky rectifying; SiC; THT; 650V; 2Ax10; TO247-3; tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-3C20CP07L-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-3C20CP07L-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SiC; THT; 650V; 2Ax10; TO247-3; tube
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Technology | SiC |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Max. forward voltage | 1.46V |
| Type of diode | Schottky rectifying |