Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-3EGU06-M3/5BT
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-3EGU06-M3/5BT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMB, DO214AA |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Type of diode | rectifying |