Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-3EJU06-M3/6B
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-3EJU06-M3/6B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO221AC |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.35V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |