Diode Module, 45 V, 400 A, 730 mV, Dual Common Cathode
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-400CNQ045PBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-400CNQ045PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode Module, 45 V, 400 A, 730 mV, Dual Common Cathode
| Case | TO244 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. load current | 400A |
| Features of semiconductor devices | Schottky |
| Max. forward impulse current | 3.4kA |
| Load current | 400A |
| Max. forward voltage | 700mV |