Schottky Rectifier, 45 V, 40 A, Dual Common Cathode, TO-220AB, 3 Pins, 680 mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-40CTQ045-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-40CTQ045-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Schottky Rectifier, 45 V, 40 A, Dual Common Cathode, TO-220AB, 3 Pins, 680 mV
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. load current | 40A |
| Max. forward voltage | 680mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Quantity in package | 50 |
| Max operating temperature | 150°C |