Diode: rectifying
Kordarv:
3500.0
Minimum quantity:
3500.0
Tootekood:
VS-5ECU06-M3/9AT
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-5ECU06-M3/9AT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMC, DO214AB |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1.35V |
| Reverse recovery time | 43ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 3500 |