Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-5EWL06FN-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-5EWL06FN-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 145ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 75 |