Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-60EPU02-N3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-60EPU02-N3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 120A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 800A |
| Load current | 60A |
| Max. forward voltage | 1.08V |
| Reverse recovery time | 28ns |
| Type of diode | rectifying |