Bridge rectifier: three-phase
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-60MT160KPBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-60MT160KPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: three-phase
| Case | MT-K |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Leads | M5 screws |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. forward impulse current | 420A |
| Load current | 60A |
| Version | module |
| Max. forward voltage | 1.75V |