Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-6CWQ10FN-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-6CWQ10FN-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Max. forward voltage | 740mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 4.9mA |
| Quantity in package | 75 |