Fast / Ultrafast Diode, 600 V, 6 A, Single, 2.1 V, 25 ns, 70 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-6EWH06FN-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-6EWH06FN-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 600 V, 6 A, Single, 2.1 V, 25 ns, 70 A
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Load current | 6A |
| Max. forward voltage | 2.1V |
| Reverse recovery time | 27ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 75 |