Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-70HFL20S02
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-70HFL20S02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO5, DO203AB |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 110A |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 700A |
| Load current | 70A |
| Max. forward voltage | 1.85V |
| Reverse recovery time | 200ns |
| Fastening thread | 1/4-28 UNF-2A |
| Type of diode | rectifying |