Thyristor: stud; 1.2kV; Ifmax: 125A; 80A; Igt: 120mA; TO209AC,TO94
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-82RIA120
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-82RIA120
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor: stud; 1.2kV; Ifmax: 125A; 80A; Igt: 120mA; TO209AC,TO94
| Mounting | screw |
| Case | TO94, TO209AC |
| Kind of package | bulk |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. load current | 125A |
| Gate current | 120mA |
| Max. forward impulse current | 1.9kA |
| Load current | 80A |