Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-86HFR40
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-86HFR40
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO5, DO203AB |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 133A |
| Max. forward impulse current | 1.45kA |
| Load current | 85A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Fastening thread | 1/4-28 UNF-2A |
| Type of diode | rectifying |