Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-8EWF06STRR-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-8EWF06STRR-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | fast switching, glass passivated |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 55ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 3000 |