Diode: rectifying; SMD; 600V; 8A; 60ns; DPAK; Ufmax: 1.05V; Ifsm: 140A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-8EWL06FNTR-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-8EWL06FNTR-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 8A; 60ns; DPAK; Ufmax: 1.05V; Ifsm: 140A
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 16A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 140A |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1.05V |
| Reverse recovery time | 60ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 2000 |