Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.2kV; If: 90A; Ifsm: 770A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-90MT120KPBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-90MT120KPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.2kV; If: 90A; Ifsm: 770A
| Case | MT-K |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Leads | M5 screws |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 770A |
| Load current | 90A |
| Version | module |
| Max. forward voltage | 1.6V |