Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-C4PH6006L-N3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-C4PH6006L-N3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 60A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward voltage | 2V |
| Reverse recovery time | 55ns |
| Type of diode | rectifying |