Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-C4PU3006LHN3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-C4PU3006LHN3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Max. forward voltage | 1.55V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 60ns |
| Type of diode | rectifying |