Isolated Board Mount DC/DC Converter, Regulated, ITE, 1 Output, 20 W, 3.3 V, 5 A
Kordarv:
12.0
Minimum quantity:
12.0
Tootekood:
WE300
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: WE300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Regulated, ITE, 1 Output, 20 W, 3.3 V, 5 A
| Output current | 5A |
| Mounting | THT |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 500kHz |