Module: WiFi; DHCP,DNS,IEEE 802.11b/g/n,TCP/IP,UDP; SMD; 20Mbps
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WF121-E
Tootja: SILICON LABS
Tootja tootekood: WF121-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: WiFi; DHCP,DNS,IEEE 802.11b/g/n,TCP/IP,UDP; SMD; 20Mbps
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.3V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | I-PEX (u.FL) |
| Interface | Ethernet, GPIO, I2C, SPI, UART, USB OTG |
| Dimensions | 15.4x26.2x2.1mm |
| Frequency | 2.4GHz |
| Type of communications module | WiFi |
| Communictions protocol | DHCP, DNS, IEEE 802.11b/g/n, TCP/IP, UDP |
| Communications modules features | antenna connector |
| Receiver sensitivity | -91dBm |
| TX/RX supply current | 150/61mA |
| Transmitter output power | 17dBm |
| Transmission rate | 20Mbps |
| Quiescent current | 2.5mA |