Isolated Board Mount DC/DC Converter, Input Pi Filter, ITE, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WF202
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: WF202
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Input Pi Filter, ITE, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A
| Output current | 2.5A |
| Mounting | THT |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -25...100°C |
| Body dimensions | 50.8x50.8x10.2mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |