Sensor: photoelectric; Range: 50mm; PNP/NPN; DARK-ON,LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WFL50-95B416
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WFL50-95B416
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 50mm; PNP/NPN; DARK-ON,LIGHT-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | aluminium, metal |
| Range | 50mm |
| Output configuration | PNP/NPN |
| Type of sensor | photoelectric |
| Depth | 95mm |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | through-beam (with slot) |
| Switching frequency max | 10kHz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |